Tax Free

 

Zasady obowiązujace lokalnie

Global Blue Polska Sp. z o.o. z siedzbą przy ul. Łopuszańskiej 53 (02-232 Warszawa) działa w oparciu o ustawę o podatku od towarów i usług z dn. 11.03.2004r. (Dział XII, rozdział 6, art.. 126 ÷ 130 (Dz.U. nr 54 poz. 535 z późn. zm)

Zgodnie z obowiązującą ustawą:

1/ uprawnionym do otrzymania zwrotu podatku VAT za zakupy, które w stanie nienaruszonym zostały wywiezione poza terytorium UE w bagażu osobistym, jest turysta posiadający stałe miejsce zamieszkania poza obszarem Unii Europejskiej.

"2/ turysta opuszczający obszar UE musi przedstawić Tax Refund Cheque, zakupiony towar i paszport na ostatniej granicy Wspólnoty w Urzędzie Celnym, aby go ostemplować.

Musi to zrobić nie później niż w ostatnim dniu 3-go miesiąca następującego po miesiącu, w którym dokonał zakupu. Tax Refund Cheque bez pieczęci UC jest nieważny do refundacji."

3/ zwrot podatku jest dokonywany w złotych w punktach refundacyjnych GBP (tylko w gotówce!) i może być dokonany nie później niż w ostatnim dniu 4-go miesiąca następującego po miesiącu, w którym dokonał zakupu.

4/ zwrot podatku Vat nie przysługuje w przypadku nabycia paliw silnikowych

5/ minimalna kwota brutto łącznej wartości zakupów, wynikająca z wystawionego Tax Refund Cheque przez jednego sprzdawcę, przy której podróżny może żądać zwrotu podatku Vat, wynosi 200pln.

6/ do Tax Refund Cheque powinien być zawsze dołączony paragon z kasy rejestrującej (nigdy faktura Vat).

7/ sprzedawca jest obowiązany oznaczyć punkt sprzedaży znakiem informującym podróżnych o możliwości zakupu w tym punkcie towarów od których przysługuje zwrot podatku:

8/ GBP - jako podmiot dokonujący zwrotu podatku podróżnym - ma prawo do pobrania od podróżnego prowizji od zwracanej kwoty podatku
W Polsce dostępne są obecnie usługi:

TAX FREE SHOPPING

DIRECT PROMOTIONS

Tax Free Shopping

Tax Free Shopping to świat w zasięgu ręk

Global Blue doskonale zdaje sobie sprawę z emocji, jakie wiążą się ze sprzedażą, śledzeniem trendów, wprowadzaniem odpowiednich towarów na czas, aby zdążyć przed konkurencją — przecież to my wymyśliliśmy Tax Free Shopping.
Podstawą naszych działań jest dogłębne zrozumienie relacji między kupującymi a sprzedawcami.
Rozwój firmy zawdzięczamy uproszczeniu zasad korzystania z programu Tax Free Shopping przy jednoczesnym umacnianiu relacji ze sprzedawcami detalicznymi.
Dzięki temu możemy lepiej poznać potrzeby klientów, zapewnić wyższy poziom obsługi i zwiększyć zyski sprzedawców. Jako ciesząca się największym zaufaniem klientów firma oferująca usługę Tax Free Shopping przyciągniemy do Państwa sklepu klientów, którzy zazwyczaj przeznaczają na zakupy dużo pieniędzy. W 2009 roku osiągnęliśmy nowy rekord — przeprowadziliśmy 13 milionów transakcji! Czyż to nie brzmi zachęcająco?
Nasz system jest prosty w obsłudze, bezpieczny i zachęci do odwiedzenia sklepu wielu klientów zagranicznych — dlatego warto się nim zainteresować.
Global Blue zapewnia obecność na rynkach międzynarodowych, oferuje szkolenia dostosowane do indywidualnych potrzeb [Academy] oraz wsparcie ze strony globalnego zespołu specjalistów do spraw marketingu, który dzięki zastosowaniu przemyślanych dodatkowych strategii marketingowych (np. mapy miast ze sklepami i broszury dla poszczególnych krajów) umożliwi zwiększenie liczby możliwości sprzedaży w skali rocznej.
Powszechnie znany symbol „Tax Free” jest rozpoznawany przez turystów międzynarodowych i kojarzony z możliwością bezpiecznych zakupów zwolnionych z podatku. Dzięki usłudze Global Blue Tax Free Shopping sklep jest postrzegany przez klientów zagranicznych jako atrakcyjny, ekskluzywny, a przede wszystkim bezpieczny, godny zaufania i niezawodny.
Email: taxfree.pl@global-blue.com

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Sklep internetowy Shoper.pl