Ruletka wydaje się być prostą grą, ale daleko jej do tego. Gra ma swoje cechy i pułapki. Początkujący gracze nie wiedzą jak się zachować w pewnych sytuacjach, dlatego często tracą swoje żetony. Oto jak nie popaść w długi i uniknąć typowych błędów.
Ruletka została wymyślona przez naukowca Blaise Pascala. Francuskie urządzenie stało się prototypem, z którego powstała reszta kół. Produkt ten jest uważany za prawdziwy symbol kasyn. Jest instalowany na fasadach obiektów rozrywkowych, używany jako splash screen na specjalistycznych zasobach internetowych. Istnieją dwa główne rodzaje ruletki:
Zasady gry w tych dwóch typach mają kilka podobieństw. Różnice polegają na liczbie sektorów. Na przykład wersja amerykańska ma 38 (dwa zera – proste i podwójne), a typ europejski ma tylko 37 komórek z jednym zerem. Wszystkie sekcje są oznaczone numerami: 1-36 z przypisanym kolorem (czerwonym lub czarnym). „Zero” lub „podwójne zero” jest pokolorowane na zielono.
Celem uczestnika jest odgadnięcie numeru, na który spadnie kulka wystrzelona przez rozdającego. Możesz postawić nie tylko na liczbę, ale także na kolor komórki. Wielkość wygranej jest różna. Jeśli gracz odgadnie kolor pudełka, jego zakład zostaje podwojony. Jeśli odgadnie liczbę, ilość żetonów mnoży się przez 35.
Zakłady totalne można podzielić na dwa rodzaje – wewnętrzne i zewnętrzne. Pierwszy typ jest grany niezwykle rzadko. Drugie typy wypadają częściej, ale szanse na wygraną będą mniejsze. Zakłady wewnętrzne zakładają odgadnięcie pewnej liczby. Wysokość wygranej w tym przypadku mnożona jest przez 35 (przykładowo 100 stakowanych euro przyniesie 3,500).
Zakłady można stawiać zarówno na pojedynczą cyfrę, jak i na kilka sąsiadujących ze sobą cyfr. Żetony można umieścić na linii podziału między dwoma liczbami, tworząc w ten sposób „split”. Wygrana na nim wynosi 17 do 1. Umieszczenie żetonów na jednej poziomej linii nazywa się „prostą”. Wskaźnik wypłaty wynosi 11 do 1. Niektórzy gracze używają „rogu”, co oznacza umieszczenie żetonu na krawędzi czterech liczb.
Ruletka ma uproszczone warianty zakładów z kursami od 2 do 1. Polegają one na odgadnięciu koloru (czerwony lub czarny), liczby parzystej lub nieparzystej, albo zakresu upuszczonej liczby (1-18 lub 19-36).
Siadając do gry w ruletkę, musisz pamiętać, że nie ma uniwersalnej strategii, podobnie jak w kartach. Doświadczeni hazardziści radzą początkującym stosować proste zakłady, a nie zgadywać liczby. Wielu hazardzistów jest przekonanych, że istnieje wzór na liczby. Nauka całkowicie obala to przekonanie. Nawet w kategoriach teorii prawdopodobieństwa nie da się obliczyć, na który numer spadnie kulka ruletki. W ruletce nie ma żadnych prawidłowości, a liczby są całkowicie zależne od przypadku.
Tylko zasada martingale pozostaje ważną strategią ruletki. Strategia ta polega na podwojeniu swojego zakładu po każdej przegranej. Zakłady sugerowane są zazwyczaj na kolor przeciwny. Na przykład, jeśli początkowo przegrałeś na czarnym, to żetony powinny być umieszczone na czerwonym przez wszystkie kolejne stawki, aż do wygranej i odwrotnie. Wypadnięcie „na zero” oznacza przejście na inny kolor niezależnie od wygranej.
Początkujący powinni kierować się tylko jedną zasadą – nie popadać w hazard. Jedynym sposobem na zarabianie pieniędzy w ruletce jest czyste szczęście. Miliony „strategów” próbowały poznać tajniki gry, stosując różne taktyki, ale prowadziło to do przegrania puli. Dlatego jeśli masz pecha w ruletce, lepiej zagrać na inny dzień.